Site Loader

Lenovo ThinkBook to wspaniały laptop (https://thinkbooki.pl/wielozadaniowe-laptopy-lenovo-thinkbook/). Konstrukcja i jakość wykonania tego urządzenia są najwyższej klasy, a możliwość dostosowania notebooka do własnych potrzeb za pomocą różnych kolorów i wykończeń jest wspaniała. Można też wybierać spośród różnych konfiguracji pamięci masowej i opcjonalnych akcesoriów, które zapewniają większą funkcjonalność modelu podstawowego. Nie wszystkie ThinkBooki mają takie same cechy i korzyści. W zależności od tego, czego szukasz w laptopie, niektóre ThinkBooki mogą być lepsze od innych. Na przykład, jeśli szukasz kogoś zainteresowanego grą – wiedz, że choć istnieje wiele innych czynników związanych z wydajnością w grach na bok – większość ThinkBooków nie będzie w stanie zaoferować Ci wyjątkowej wydajności w grach w ogóle ze względu na ich ograniczoną konfigurację sprzętową i kompatybilność. Oto pięć cech, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie laptopa Lenovo ThinkBook.

Waga laptopa i jakość wykonania

Choć ThinkBook nie jest z definicji laptopem do gier, to wciąż należy do tej samej kategorii, ponieważ jest skierowany przede wszystkim do użytkowników biznesowych. Należy pamiętać, że będziesz nosić to urządzenie przez cały dzień, każdego dnia, i że musi być ono wygodne do tego celu. W związku z tym ważne jest, aby dowiedzieć się, jak ciężki jest ThinkBook. Najlżejszy ThinkBook, którego recenzowaliśmy, Lenovo ThinkPad P40 Yoga, waży około 1,6 kg (3,5 funta). Mimo to ThinkBook nie jest lekki. W zależności od wybranej konfiguracji, ThinkBook może ważyć od 1,4 kg (3,1 funta) aż do 2,4 kg (5,9 funta). Warto więc upewnić się, że wybieramy konfigurację odpowiadającą naszym potrzebom. Waga i jakość wykonania ThinkBooka są najwyższej klasy, sprawia on wrażenie solidnego i trwałego. Niektóre ThinkBooki są wykonane z plastiku, inne ze stopu metali. Jeśli zdecydujesz się na zakup ThinkBooka z metalową obudową, musisz być bardziej ostrożny. To powiedziawszy, ważne jest, aby dowiedzieć się, jak wytrzymały jest ThinkBook, ponieważ każdy użytkownik ma swoje własne wymagania.

Dedykowana karta graficzna (opcjonalnie)

Aby być sprawiedliwym, ThinkBook może być używany zarówno do pracy, jak i zabawy. Jeśli jednak zależy Ci na włączeniu poważniejszej wydajności w grach, pomocna może być informacja, czy w zestawie, oprócz Intel HD Graphics 615, znajduje się dedykowana karta graficzna. Dla tych, którzy nie wiedzą, Intel HD Graphics 615 jest dość słabą kartą graficzną i nie nadaje się do gier. Na przykład, może obsługiwać tylko DirectX 9, OpenGL 4.2 i DirectX 10, co czyni go bardzo ograniczonym do gier. Warto zauważyć, że w ThinkBooku można zainstalować dedykowaną kartę graficzną i to właśnie ją zalecamy do gier. Zwiększa to jednak ogólny koszt urządzenia i warto mieć tego świadomość przed podjęciem decyzji o zakupie.

Do 16 GB pamięci RAM

Istnieją dwa różne modele ThinkBooka, model podstawowy dostępny z 4 GB lub 8 GB pamięci RAM oraz model high-end dostępny z maksymalnie 16 GB pamięci RAM. Jest to ważne, ponieważ model 8 GB jest dobrym koniem roboczym, który poradzi sobie z większością zadań, z którymi użytkownik może się zetknąć, natomiast 16 GB to dobry punkt – to wystarczająca ilość pamięci RAM, która pozwoli Ci na wykonywanie zadań o dużej intensywności, a jednocześnie zapewni szybką i responsywną pracę w normalnych warunkach. Jeśli planujesz częstą pracę wielozadaniową lub równoczesne wykonywanie wielu projektów, upewnij się, że wybrany ThinkBook ma wystarczającą ilość pamięci RAM. Jeśli jednak nie potrzebujesz dużej ilości pamięci RAM, modele 4 GB i 8 GB są więcej niż wystarczające dla większości użytkowników.

Opcjonalny czytnik linii papilarnych

Czytniki linii papilarnych cieszą się coraz większą popularnością. W końcu to znacznie łatwiejsze niż wpisywanie hasła za każdym razem, gdy chcemy się zalogować do urządzenia. Podczas gdy podstawowy model ThinkBooka nie zawiera czytnika linii papilarnych, model z wyższej półki już tak. Jeśli jesteś kimś, kto często używa swojego odcisku palca do odblokowania urządzenia, jest to ważna funkcja, na którą warto zwrócić uwagę. Możesz również zdecydować się na dodanie czytnika linii papilarnych do swojego ThinkBooka za niewielką opłatą. Czytnik linii papilarnych pozwala używać odcisku palca do logowania się do urządzenia, a także autoryzować transakcje za pomocą odcisku palca.

Opcja systemu operacyjnego Windows lub Linux

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, czy ThinkBook jest dostarczany z preinstalowanym systemem Windows 10, czy z systemem Linux. Z Windows 10 jesteś zamknięty w ekosystemie Microsoftu i masz ograniczone opcje, jeśli chodzi o aktualizację do nowszej wersji systemu operacyjnego. Z Linuksem jesteś odpowiedzialny za aktualizację, kiedy tylko chcesz, a także instalowanie dodatkowego oprogramowania, którego nie można znaleźć w Sklepie Windows. Choć niektórzy mogą czuć się bardziej komfortowo z systemem Windows, warto wiedzieć, że na podstawowym modelu ThinkBooka można zainstalować system Linux i właśnie to polecamy osobom, które chcą mieć większą kontrolę nad swoim urządzeniem.

Podsumowanie

Lenovo ThinkPad P50 to świetny wybór dla użytkowników biznesowych, oferujący doskonałą jakość wykonania, opcjonalny czytnik linii papilarnych i dużo pamięci RAM. Nie jest świetny do gier, ale powinien poradzić sobie z większością codziennych zadań. Jeśli interesują Cię gry, powinieneś spojrzeć na Lenovo ThinkPad P50 Yoga, który ma opcjonalną dyskretną kartę graficzną. A jeśli szukasz jeszcze większej wydajności, możesz również rozważyć Lenovo ThinkPad P70.

Agata

Archiwa

Kategorie