Site Loader

Platforma FileMaker to system zarządzania bazą danych (DBMS), który można wykorzystać do zarządzania danymi biznesowymi. Dzięki temu może być wykorzystywana w wielu różnych zastosowaniach biznesowych. Oto kilka przykładów firm, które wykorzystały platformę FileMaker do osiągnięcia swoich celów.

Nike

Nike to globalna firma produkująca odzież, obuwie i sprzęt sportowy. Siedziba firmy znajduje się w Beaverton w stanie Oregon, niedaleko Portland. Nike została założona w styczniu 1964 roku przez Williama P. „Billa” Bowermana, Phila Knighta i absolwenta Uniwersytetu Stanforda, Billa Sullivana. Największym udziałowcem Nike jest fundusz inwestycyjny Nike, Inc, który posiada około 27% udziałów w firmie. Na początku XXI wieku firma Nike rozszerzyła swoją działalność o urządzenia wearables i śledzenie kondycji dzięki urządzeniu Nike FuelBand, które obecnie zostało zastąpione przez Nike FuelBand SE.

Walmart

Walmart jest największym sprzedawcą detalicznym w Stanach Zjednoczonych. Jego główna siedziba znajduje się w Bentonville w stanie Arkansas. Na dzień 31 stycznia 2017 roku, Walmart posiadał 11 884 sklepów. Jego przychody za rok fiskalny 2016 wyniosły 469,6 miliarda dolarów. Głównymi konkurentami Walmartu są Target i Kroger.

Platforma FileMaker to system zarządzania bazą danych (DBMS), który można wykorzystać do zarządzania danymi biznesowymi

eBay

eBay to elektroniczny rynek, który łączy kupujących i sprzedających towary na całym świecie. Siedziba firmy znajduje się w San Jose, w Kalifornii, w Stanach Zjednoczonych. Platforma eBay umożliwia użytkownikom tworzenie aukcji internetowych i list dla towarów fizycznych i cyfrowych, a także usług. Na dzień 30 czerwca 2017 roku, eBay miał 100 milionów zarejestrowanych użytkowników i listingów. Przychody eBay za rok fiskalny 2016 wyniosły 9,2 miliarda dolarów.

Nordstrom

Nordstrom to amerykańska sieć luksusowych domów towarowych z siedzibą w Seattle w stanie Waszyngton, z dodatkowymi lokalizacjami w całych Stanach Zjednoczonych. Firma została założona w 1901 roku po połączeniu sił przez Johna W. Nordstroma i Carla F. Nordstroma. Nordstrom jest największą siecią domów towarowych w Stanach Zjednoczonych. Firma prowadzi 264 sklepy w 35 stanach, a także działalność online.

Toyota


Toyota to międzynarodowy producent samochodów z siedzibą w Japonii. Została założona w lutym 1933 roku przez Kiichiro Toyodę. Toyota jest drugim co do wielkości producentem samochodów na świecie, po Volkswagenie. Siedziba główna firmy znajduje się w Toyota, Aichi, Japonia. Główne rynki zbytu to Japonia, Stany Zjednoczone, Kanada i Meksyk.

Do firm, które korzystają z platformy FileMaker, należą Nike, Walmart, eBay, Nordstrom i Toyota. Firmy te mają różne powody, aby korzystać z platformy FileMaker. Na przykład firma Nike używa platformy FileMaker do tworzenia i zarządzania zapasami produktów sportowych. Walmart używa platformy FileMaker do tworzenia analiz w sklepach i zarządzania łańcuchem dostaw. Natomiast eBay i Nordstrom używają platformy FileMaker do tworzenia swoich platform handlu elektronicznego. Dzięki odpowiedniej kombinacji produktów, usług i typów plików firma może wykorzystać platformę FileMaker do stworzenia niestandardowego rozwiązania, które spełni jej potrzeby.

Agata

Archiwa

Kategorie