Site Loader

Jakie mamy możliwości?

Właściciele mikro przedsiębiorstw, a także małych i średnich firm mają do wyboru wiele programów. W ramach tych programów mogą się ubiegać o dotacje unijne Poznań na rozwój swojej firmy. Fundusze dostępne są w programach regionalnych, jak i także w programach ogólnopolskich. Sprawdźmy, które inwestycje mają największe szanse na otrzymanie dofinansowania ze środków Unii Europejskiej oraz jakie warunki trzeba spełnić, aby móc uzyskać dotacje.

Każdy z przedsiębiorców wie, jak duże znaczenie ma pozyskanie dofinansowania na sam start. Pierwsze miesiące naszej firmy to czas szczególny. Musimy się zmierzyć z ponoszeniem bardzo dużych kosztów. Niekoniecznie one zwiększają innowacyjność firmy, ale są do tego niezbędne, aby rozpocząć prowadzenie firmy. Dlatego też warto sprawdzić, czy w ramach działalności prowadzonej mamy w ogóle szansę na pozyskanie środków z funduszy Unii Europejskiej. Dotacje ze środków Unii Europejskiej są formą pomocy finansowej bezzwrotnej. Kierowane są one głównie do osób bezrobotnych, które nie ukończyły jeszcze trzydziestego roku życia i zamierzają kontynuować naukę, bądź też ukończyły trzydziesty rok życia. W ten sposób można uzyskać nawet czterdzieści tysięcy złotych. Na wydanie całości nowy przedsiębiorca ma dwanaście miesięcy.

Jakie wymagania trzeba spełnić?


Rozwiązania innowacyjne są wspierana bardzo mocno przez Fundusze Europejskie. Dlatego też przedsiębiorcy, którzy w ramach operacyjnej działalności współpracują z badawczymi jednostkami, czy też zajmują się wdrażaniem bardziej innowacyjnych usług lub produktów, mają sporo możliwości pozyskania unijnych dotacji. Środki na innowacje dostępne są w ramach programu o nazwie „Polska Wschodnia” oraz regionalnych programach dla takich województw jak: lubelskie, podlaskie, podkarpackie, świętokrzyskie oraz warmińsko-mazurskie. Wybór jest naprawdę spory. W związku z tym wymagania, które musimy spełnić, aby otrzymać dofinansowane, mogą znacznie się różnić zależnie od konkretnego programu. Dofinansowanie uzyska się między innymi na wdrożenie nowych technologii, które zostały opracowane w wyniku działalności B+R, rozbudowę infrastruktury, która jest niezbędna do rozpoczęcia działalności badawczo rozwojowej, jak i realizację innowacyjnych projektów badawczych.

Gdy chcemy skorzystać z takiej formy wsparcia, ale niezbyt się odnajdujemy w „papierkowej robocie”, to pamiętajmy, że na rynku funkcjonują firmy, które na pewno pomogą nam z tym wszystkim się uporać.

Agata

Archiwa

Kategorie