Site Loader

Kupno domu w Hiszpanii może wydawać się na początku trudnym zadaniem (kilka słów więcej: https://warszawskieforumnieruchomosci.pl/hiszpania-nieruchomosci-gdzie-kupic/). Istnieje wiele dokumentów prawnych, które należy podpisać, wiele różnych agencji i organizacji, z którymi trzeba się kontaktować i tak dalej. Ten artykuł ma na celu pomóc osobom kupującym dom po raz pierwszy, jak również osobom, które kupiły nieruchomość inwestycyjną w Hiszpanii. Wyjaśnimy wszystko, od tego ile kosztuje kupno domu do rodzajów kredytów hipotecznych dostępnych w Hiszpanii, podamy przykłady nieruchomości, które odpowiadają Twojemu budżetowi i wyjaśnimy wszystkie szczegóły, które musisz wiedzieć. Jeśli zastanawiasz się, co musisz wiedzieć przed zakupem nieruchomości, czytaj dalej!

Co jest wymagane do zakupu nieruchomości w Hiszpanii?

Zakup nieruchomości w Hiszpanii jest bardzo podobny do zakupu nieruchomości w Wielkiej Brytanii, Niemczech lub wielu innych krajach europejskich. Proces jest bardzo podobny, chociaż są pewne różnice. Jeżeli kupujesz mieszkanie, a nie dom, będziesz musiał uzyskać kredyt hipoteczny przez Banco de España. W przypadku domu można uzyskać kredyt hipoteczny w Banco de Santander, Banco Popular lub Banco Medio. Istnieją również pewne specjalne wymagania, jeśli kupujesz nieruchomość inwestycyjną. Będziesz musiał zarejestrować nieruchomość w Guardia Civil i wypełnić wniosek w Registro de Personas. Jeśli Twój dom znajduje się w mieście o populacji mniejszej niż 10 000 osób, będziesz musiał również wypełnić wniosek o urbanizację.

Ile kosztuje zakup nieruchomości w Hiszpanii?

Znalezienie agenta lub brokera, który pracuje dla konkretnego banku lub unii kredytowej może wydawać się najłatwiejszą opcją, ale tak naprawdę jest najtrudniejsza

Kwota, jaką zapłacisz za nieruchomość, zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju kupowanej nieruchomości i miejsca w kraju. Jednym z najważniejszych czynników jest sama nieruchomość. Jeśli więc chcesz kupić mieszkanie w Madrycie lub Barcelonie, zapłacisz znacznie więcej niż w przypadku zakupu domu na północy kraju. Istnieją również różne podatki i opłaty, które wchodzą w grę, a także koszty związane z rejestracją nieruchomości i zamknięciem sprzedaży, takie jak opłaty prawne, opłaty notarialne i podatki. Po zsumowaniu wszystkiego, całkowity koszt zakupu nieruchomości może być bardzo różny.

Rodzaje kredytów hipotecznych na zakup nieruchomości

W Hiszpanii istnieją dwa główne rodzaje kredytów hipotecznych: la hipoteca i la concesion. Są one takie same jak w Wielkiej Brytanii, z jedną główną różnicą – concesion trwa 30 lat, zamiast 27. Jeśli kupujesz nieruchomość inwestycyjną, jest jeszcze trzecia opcja: renta a largo plazo.

  • La hipoteca: Jest to kredyt hipoteczny w 100%. Bank zapewnia pieniądze, a Ty musisz je spłacić w trakcie okresu kredytowania, który może wynosić od 30 lat do 30 lat plus jeden miesiąc. Ten rodzaj kredytu hipotecznego ma jednak często wyższe oprocentowanie.
  • La concesion: Jest to również znane jako „przypisanie hipoteki”. Bank zgadza się dać Ci prawo do pobierania pewnej kwoty pieniędzy co miesiąc przez pewien okres czasu, choć nie jest to jednoznaczna umowa. W Hiszpanii nazywamy to „concesion de hipoteca”.
  • Renta a largo plazo (leasing długoterminowy): Jest to podobne do obligacji, gdzie bank pożycza pieniądze, a Ty ponosisz ryzyko, że nie odzyskasz swoich pieniędzy. W tym przypadku bank podejmuje to ryzyko, ponieważ otrzymuje regularne płatności z nieruchomości.

Znalezienie agencji, która pomoże w tym procesie

Zakup nieruchomości w Hiszpanii jest bardzo podobny do zakupu nieruchomości w Wielkiej Brytanii, Niemczech lub wielu innych krajach europejskich

Niezależnie od tego, czy chcesz uzyskać pożyczkę, czy chcesz znaleźć kupca na swoją nieruchomość, będziesz potrzebował pomocy. Możesz wynająć agencję, która pomoże Ci w wypełnieniu formalności i znalezieniu kupców na Twoją nieruchomość, a także w przeprowadzeniu due diligence na kupujących. Znalezienie odpowiedniej agencji może być trudnym zadaniem. Istnieje wiele różnych rodzajów agencji, a większość z nich pobiera znaczne opłaty. Aby uniknąć oszustwa, upewnij się, że robisz swoje badania i szukać agencji, która oferuje usługi w rozsądnej cenie.

Znalezienie agencji, która pomoże w procesie

Jedną z agencji, która jest szczególnie przydatna przy zakupie nieruchomości jest Abanzol. Firma ta oferuje pożyczki hipoteczne i pomaga znaleźć kupca na Twoją nieruchomość. Innym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy przy zakupie domu jest skorzystanie z usług brokera. Zamiast zatrudniać agenta, można znaleźć te same usługi od brokera za znacznie mniej.

Znalezienie aktualnego agenta lub brokera

Znalezienie agenta lub brokera, który pracuje dla konkretnego banku lub unii kredytowej może wydawać się najłatwiejszą opcją, ale tak naprawdę jest najtrudniejsza. W Hiszpanii jest wiele różnych rodzajów banków i unii kredytowych i prawie niemożliwe jest określenie, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy. Możesz spróbować zrobić to badanie samodzielnie, ale jest to szczególnie trudne, gdy kupujesz dom. Nie ma żadnych zasobów internetowych, które pomogłyby Ci wybrać między bankami i uniami kredytowymi. Najlepiej jest skonsultować się z agentem nieruchomości lub porozmawiać z rodziną i przyjaciółmi, którzy wcześniej kupili nieruchomość.

Opłaty i podatki przy zakupie nieruchomości

Kiedy masz już nieruchomość, musisz zapłacić wszelkiego rodzaju podatki i opłaty, zanim będziesz mógł ją sprzedać. Jest to jeden z największych minusów zakupu nieruchomości w Hiszpanii. Jest tak wiele różnych podatków i opłat, które musisz zapłacić zanim będziesz mógł sprzedać swoją nieruchomość.

Podsumowanie

Kupno nieruchomości w Hiszpanii to trudny proces. Uzyskanie kredytu hipotecznego, znalezienie agenta, brokera, nieruchomości, a nawet ustalenie, ile warta jest Twoja nieruchomość, wymaga czasu i wiele wysiłku. Najlepszym sposobem na sukces jest przygotowanie się i upewnienie się, że zrobisz wiele badań przed zakupem nieruchomości w Hiszpanii.

Agata

Archiwa

Kategorie