Site Loader

Inwestowanie w technologię to jeden z najszybszych sposobów zwiększania produktywności i ograniczania kosztów, a tym samym napędzania wzrostu firmy. Kredyt technologiczny może pomóc firmie zoptymalizować wydajność i zwiększyć rentowność.

Jest to rodzaj pożyczki, przyznawanej na konkretne innowacje technologiczne.

Kredyt technologiczny to świetna opcja dla firm chcących nadążyć za szybko zmieniającymi się, coraz bardziej nowoczesnymi technologiami. Takie pożyczki dla firm pozwalają na zakup drogiego, wyrafinowanego sprzętu i inwestowanie w zaawansowane technologie.

Celowość kredytów technologicznych

Inwestowanie w technologię to jeden z najszybszych sposobów zwiększania produktywności i ograniczania kosztów, a tym samym napędzania wzrostu firmy

Plan na przeznaczenie transz kredytu należy przedstawić w banku lub instytucji udzielającej tego typu subwencji, jeszcze przed przyznaniem finansowania, w celu oceny jego zasadności. Obszary finansowania, na które firma może wykorzystać przyznany kredyt technologiczny, to między innymi:

  • zakup środków trwałych, nowych lub używanych, na przykład urządzeń lub całej linii technologicznej;
  • zakup materiałów budowlanych, patentów, licencji, wiedzy technicznej;
  • zakup nieruchomości, najem lub dzierżawę gruntów lub budynków;
  • zakup profesjonalnego sprzętu komputerowy, rozbudowę serwerów lub sieci;
  • oprogramowanie dla potrzeb księgowości i administracji, zarządzania zasobami ludzkimi czy też zarządzania relacjami z klientem;
  • marketing cyfrowy, aby zwiększyć przychody dzięki przebudowanej stronie internetowej, opracowaniu landing page, e-commerce lub innych kanałów sprzedaży, takich jak media społecznościowe;
  • serwis doradczy, czyli pokrycie kosztów porad ekspertów w zakresie planowania oraz strategii, bezpieczeństwa IT, sprzedaży online.

Dla kogo kredyt technologiczny

Liderzy w branży finansowej, którzy specjalizują się w dostarczaniu najlepszych rozwiązań w zakresie pożyczek biznesowych na szczegółowo zdefiniowane obszary przemysłu, po to, aby wspierać nowoczesne technologie, zaawansowaną produkcję, najnowsze trendy nauki o naturalnie odnawialnych źródłach energii oraz informatykę.

Z reguły udostępniają je dla małych oraz średnich przedsiębiorstw.

Jaka przyszłość innowacji technologicznych

Kredyt technologiczny jest to duży krok naprzód dla wielu firm. Jednakże, branża technologiczna spekuluje, że w miarę ewolucji gospodarki, wybrane grupy firm innowacyjnych zdominują poszczególne gałęzie branży przemysłowej, zmuszając wiele mniejszych firm do wycofania się z inwestowania w innowacje. Jednak wciąż istnieje nadzieja, że ten czarny scenariusz się nie ziści, ponieważ dzięki szybkiemu wzrostowi popytu na technologię nowej generacji, gospodarka pozwoli prawie każdemu innowatorowi i firmie wejść do danego sektora technologii.

 

Agata

Archiwa

Kategorie